En Son Haber Türkiye

Son dakika… NATO 2 skandal birden! Ordudan atıldı! Atatürk ve Erdoğan’ı hedef gösterdiler…

NTV’nin haberine göre NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef tahtası olarak gösteren subayın ordudan atıldığını, Mustafa Kemal Atatürk’ü seçen kişinin de teknisyen olduğunu açıkladı.

Son dakika… NATO 2 skandal birden! Ordudan atıldı! Atatürk ve Erdoğan’ı hedef gösterdiler…
18 Kasım 2017 - 9:51 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

NTV’nin aktardığına göre, 8-17 Kasım tarihleri arasında Norveç’te gerçekleşen NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan’ın hedef gösterilmesi sonrasında NATO’dan açıklama geldi. NATO, tatbikatta Atatürk ve Erdoğan’ın hedef gösterilmesiyle ilgili olarak bir teknisyen ve subayın ordudan atıldığını açıkladı.

İLGİLİ HABERNATO'dan Türkiye'ye bizzat özürNATO’dan Türkiye’ye bizzat özür

Norveç basınında yer alan habere göre organizasyonun planlanmasının sorumlusu olarak NATO gösterilirken Norveç’in sadece ev sahipliği yaptığı belirtildi. Norveç Savunma Bakanlığı, basına bir açıklama yapmazken, “Bu bir NATO tatbikatı dolayısıyla yorum yapamayız” ifadesi kullanıldı. Stavanger’da gerçekleşen etkinliğin adının Trident Javelin tatbikatı olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERCHP'den NATO skandalına tepkiCHP’den NATO skandalına tepki

ATATÜRK FOTOĞRAFINI İNTERNETTEN BULMUŞ

Açıklamaya göre, teknisyen tatbikatta düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk fotoğrafını kullandı. Tatbikat esnasında Türk subaylarının olayı tespit etmesi sonrasında teknisyenin görevine son verildi.

İLGİLİ HABERErdoğan: NATO tatbikatındaki askerlerimizi çektik

BİR İHRAÇ DAHA

İkinci olayda ise NATO içindeki sosyal medya paylaşım sitesinde Erdoğan adına açılan sahte hesapta NATO aleyhine paylaşımlarda bulunuldu. NATO’nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesap açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu subay ordudan atıldı.

NATO ÖZÜR MEKTUBU YAYIMLADI

Norveç’teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı tatbikatta yaşanan skandallarla ilgili özür mektubu yayınladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
 deri mont