En Son Haber Türkiye

Paradise Papers nedir? Cennet Belgeleri nedir? Panama Belgelerinden sonra ikinci sızıntı…

Son 70 yılı kapsayan finansal işlemlerin içinde yer aldığı ve off-shore hesaplarıyla ilgili belgeleri içeren Paradise Papers, Cennet Belgeleri nedir? Belgeler kim tarafından sızdırıldı?

Paradise Papers nedir? Cennet Belgeleri nedir? Panama Belgelerinden sonra ikinci sızıntı…
06 Kasım 2017 - 11:08 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

Paradise Papers belgeleri birçok kişi tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl sızdırılan Panama Belgeleri’nden sonra en büyük sızıntı olduğu tahmin ediliyor. Paradise Papers’da çok sayıda bilindik ismin off-shore hesaplarıyla ilgili belgeler bulunuyor.

PARADISE PAPERS NEDİR?

Panama Belgeleri” olayıyla benzeyen bir belge sızdırma olayı daha gerçekleşti. Paradise Papers gündeme bomba gibi düştü. Alman Süddeutsche Zeitung gazetesinin elde ettiği ve ortak bir çalışmayla incelenmesi için Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsuyumu (ICIJ) adlı kuruluşla paylaştığı belgeleri inceleyen kuruluşlar arasında İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC ile The Guardian gazetesi de bulunuyor.

BELGELERİN BOYUTU 1.4 TERRABAYT!

Son 70 yıldaki verileri içeren büyük data, 1.4 terrabayt boyutunda ve 13.4 milyon belgeden oluşuyor. Belgelerin büyük çoğunluğunun Bermuda merkezli Appleby adlı hukuk firmasından sızdırıldığı kaydediliyor.

GEÇTİĞİMİZ SENE GÜNDEMİ: PANAMA BELGELERİ

‘Panama Papers’ ya da ‘Panama Belgeleri’, Panamalı hukuk firması Mossack Fonseca’ya ait olduğu belirtilen ve aralarında on iki dünya lideri ile çok sayıda bürokrat ve iş çevrelerinden önemli kişilerin bulunduğu para aklama, amborgoları delme ve vergi kaçırma gibi yasadışı mali faaliyetleri ortaya çıkaran, tarihin en büyüğü olmaya aday gazetecilik olayı ve toplamda 11 milyon belgeye verilen isimdir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
 deri mont