En Son Haber Türkiye

Hastalıktan ve Rahatsızlıktan Koruyan Koyun Postları Vatandaşın Yeni Gözdesi

Hastalıktan ve Rahatsızlıktan Koruyan Koyun Postları Vatandaşın Yeni Gözdesi
12 Aralık 2017 - 17:18 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

Hastalıktan ve Rahatsızlıktan Koruyan Koyun Postları Vatandaşın Yeni Gözdesi

Son günlerde artan hastalıklara karşı vatandaşlar çocuk yataklarında ve araç koltuklarında koyun postu kullanmayı tercih ediyor.

İşlenmiş koyun postu sağlıklı olması sebebiyle vatandaşlardan büyük rağbet görüyor. Son günlerde vatandaşlar, ter emme özelliği olması ve kansorejen madde ihtiva etmemesi sebebiyle post kullanmaya başladı. Özellikle uzun yol yapan araç şoförleri teri emme özelliğinden dolayı araç koltuklarının üstüne kuzu postu seriyor. Postlar artık evlerde de yer almaya başladı. Vatandaşlar sağlıklı olduğu için çocuklarının yataklarına koyun postu seriyor.

OSMANLI’DAN BERİ

Bursa Deri Sanayicileri Yardımlaşma Derneği eski başkanlarından Muhsin Özyenice, “Dericilik dünyanın en eski mesleklerinden biri. Bizde dericiliğin gelişmesi Osmanlı döneminde başladı. türkiye bugün dünyanın 4’üncü büyük üreticisi haline geldi. Kalite ve kapasite bakımından çok iyi bir noktadayız. Dericilik baba mesleği olarak geldi, şimdi tamamen sanayi halinde gelişmesini sürdürmektedir. İstenilen her türlü deriyi yapmak ve yaptırmak mümkün. Deri son zamanlarda dekoratif amaçlı kullanılmaya başlandı.

HEM DEKOROTİF HEM KONFORLU BİR ÜRÜN

Evlerde ilk başlarda av derileri dekoratif maksatla kullanılıyordu. Şimdi dana, kuzu ve keçi postları dekor için işlenmektedir. Bu deriler tek başına aksesuar gayesiyle kullanıldığı gibi deriden yapılma halılar da bulmak mümkün. İsteğe göre deri her şekil alabilmektedir.

KANSERE KARŞI ÖNLEM

İşlenmiş hayvan postlarında gözle görülür bir artış görülmekte. Bunun en büyük sebebi derilerin tabii olması ve kanserojen madde ihtiva etmemesi. japonya da çocuk yatakları tabii işlenmiş kuzu derisinden yapılmaktadır. Bizim ülkemizde bu daha yaygınlaşmadı. kuzu derisi özellikle hasta altlarında kullanılıyor. kuzu derisinin teri emme özelliği var. Vücuda herhangi bir alerjik etkisi yok.

FİYATLARI UYGUN

kuzu derisi fiyatları çok uygun, 35 lirayla 180 lira arasında değişiyor.” dedi.

Buradan temin edebilirsiniz.  www.deridepo.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
 deri mont