En Son Haber Türkiye

CHP’li meclis üyesi basın toplantısına Kuran getirdi: Yemin ederse inanırım

Tunceli’nin Pülümür ilçesinin İl Genel Meclisi üyesi CHP’li Hüseyin Aslan, Özel İdare Genel Sekreterliği’nde düzenlediği basın toplantısına Kur’an-ı Kerim getirdi. Özel İdare Müdürü Nafiz Yıldırım’ın ilçelere yönelik hizmeti eşit yapmadığını ileri süren Aslan,

CHP’li meclis üyesi basın toplantısına Kuran getirdi: Yemin ederse inanırım
07 Kasım 2017 - 9:19 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

Özel İdare Genel Sekreterliği’nde, CHP grubuna ait salonda, yanında getirdiği Kuran ile basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Aslan, Özel İdare Müdürü Nafiz Yıldırım’ı köylere hizmet götürme konusunda eşit davranmamakla suçladı. CHP’li meclis üyelerinin oturduğu köylerin yollarıyla Alevi inanç merkezlerinin bulunduğu bölgelere giden yolların yapılmadığını iddia eden CHP’li Aslan, “Tunceli özel idare genel sekreterimiz, Tunceli’deki inanç yerlerinin onarımı ve yollarının yapılması için gelen 5 milyon lira ödeneği sadece 3 ilçedeki inanç yerlerine verdi. Diğer ilçelerdeki inanç yerlerine neden ödenek ayırmadı? Bunu öğrenmek istiyoruz. Yine Tunceli’de köylerin altyapı hizmetlerinde kullanılmak için bakanlıktan gelen 2 milyon lira ödeneği, ihtiyacı olan köylere hakkıyla dağıtıp, dağıtmadığını merak ediyoruz. Bu konuda bir açıklama yapar mı? Son 3 yıldır Pülümür’e hiçbir hizmet yapılmıyor. Bunun nedeni nedir? Özel idarede 239 işçi ve memur çalışıyor, bunların içinde sadece bir tanesi Pülümürlü’dür. Genel sekreter, devletin kurumunu kendi kurumu gibi keyfi kullanıyor. Yetkililer, bu durumu araştırıp, gereğini yapmalıdır” diye konuştu. 

“KURANI KERİM’E EL BASIP YEMİN ETSİN, İNANIRIM”

Yanında getirdiği Kuranı Kerim’i eline alan Aslan, özel idare genel sekreterine çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

“Bugün, buraya doğruları söylemek için geldim. Sayın özel idare genel sekreterimiz, geçmiş yıllarda Pülümür’de müftülük de yapmıştır. Kuranı Kerim’e inandığını da biliyorum. Bu sorduklarımın doğru olduğuna dair bilhassa Kırmızıköprü için gelen 2 milyon liralık ödeneği neden bu köy için kullanmadı? Bir de Mazgirt İlçesi İsmailli köyünde iş makinesi çalıştırıp, çalıştırmadığına dair bu Kuranı Kerim üzerine yemin edebilir mi? Bu Kur’an-ı Kerim üzerine el basarak, yemin etsin ben de kendisine inanayım. Basın yoluyla bu çağrıyı yapıyorum. Söylediklerinin doğruluğuna inanıyorsa söyledikleri doğru ise bu Kur’an-ı Kerim üzerine yemin etsin, ben kendisine inanayım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
 deri mont