En Son Haber Türkiye

CHP’li Eren Erdem: Doğu oylarında patlama yaşanacak

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Kayseri’deki CHP ilçe kongresinde CHP’nin doğu illerinde oylarının ‘patlama yapacağını’ söyledi.

CHP’li Eren Erdem: Doğu oylarında patlama yaşanacak
27 Kasım 2017 - 12:45 'de eklendi ve 109 kez görüntülendi.


Sputnik’te yer alan habere göre, Kayseri Talas’taki bir düğün salonunda yapılan CHP ilçe kongresine, CHP Parti Meclis üyesi ve aynı zamanda İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Feyzullah Keskin, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Kongreye katılan CHP’li vekiller hükümete yüklendi. Kongre Divan Başkanlığı’nı İstanbul Milletvekili Eren Erdem yaptı.

Erdem, “Artık Türkiye’de çok kritik bir sürece geldik. CHP, bu noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşudur” dedi.

‘Doğu oylarında patlama yaşanacak’

Erdem açıklamalarına şöyle devam etti:

“Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Kamuoyunda yaşanan tartışmalara herkes takip ediyor. Artık Türkiye’de çok kritik bir sürece geldik. CHP bu noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşudur. Bu noktada tüm CHP’liler daha çok çalışmak zorunda. Genel kurullar ayrıştığımız, kavga ettiğimiz değil, daha güçlü ve birlik içinde çıktığımız yerlerdir. CHP’de kongre süreçleri kapıdan çıktıktan sonra biter. Tartışmaları kesinlikle yanımızda götürmemeliyiz. Bu tartışmaları hem partimize hem de çalışmalara yansıtmamız demek CHP’nin kan kaybetmesi demektir.

Bizler doğu illerinde sürekli gidip oradaki vatandaşlarla da görüşüyoruz ve konuşuyoruz. Oradaki vatandaşlar artık kendilerini nereye götürdüğü belli olmayan partilere oy vermek istemiyorlar. Doğudaki vatandaşlarımız CHP’den çok şey bekliyor. Onlara sahip çıkmamızı ve ilgi göstermemizi istiyorlar. Kendilerine ilgi göstermemiz durumunda CHP’nin yanında olacaklarını ve oy vereceklerini söylediler. CHP böyle yaptığı sürece ilk seçimlerde Kürt vatandaşların oylarında bir patlama yapacaktır. Bunu herkes görecek. Biz Cumhuriyet halk Partisi 2019 yılında yapılacak seçimlerin tek ümidiyiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
 deri mont